BAŞKAN ŞAHİN,5.MEZOPOTAMYA GURME VE YÖRESEL LEZZETLER FUARINA KATILDI.

BAŞKAN ŞAHİN,5.MEZOPOTAMYA GURME VE YÖRESEL LEZZETLER FUARINA KATILDI.

Highslide JS

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Mezopotamya Fuarcılık ve ALZ Diyarbakır tarafından organize edilen Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı’na Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin katıldı.
Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen 5. Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı 14-19 Kasım tarihleri aralığında ziyaretçilere açık olacak. Gerçekleşen fuar, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Mezopotamya Fuarcılık ve ALZ Diyarbakır grubu tarafından düzenleniyor.
Fuarın açılışında konuşan DTSO Başkanı Kaya, bu yıl düzenledikleri fuara 57 ilden 168 firmanın katıldığını söyledi. Kaya “Mezopotamya Gurme Fuarı kentin sivil yapısının yarattığı bir fuardır. Bütün fuarlarımız büyük bir emeğin ürünüdür. Sadece açılışlarda değil ardından da yaptığımız çalışmalarla puanlara bir değer takıyorlar. Tabii bize büyük güç veren doğrusu il dışından gelip destek veren konuklarımızdır. Mezopotamya beşinci gastronomi gurme ve yöresel fuarının geçen yıl ziyaretçi sayısı 257 bindi. Bu yılki hedefimiz 400 bin civarında olmasıdır. Yöresel ürünlerin markalaşması, coğrafi ürünlerin tanınması, yerli pazarlara, yabancı pazarlara açılma, yeni bayilik girişimlerini içinde barındırıyor. Bölge illerimizle birlikte düzenleyeceğimiz ortak fuarlarla Mezopotamya’yı dünyanın çekim merkezi haline getireceğiz” dedi.


Tarih : 14.11.2023 / Yer : DİYARBAKIR
Hit : 78