BAŞKAN ŞAHİN, TOBB DÜZENLENEN İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI.

BAŞKAN ŞAHİN, TOBB DÜZENLENEN İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI.

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Oda / Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısı; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımıyla, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde TOBB İkiz Kuleler ’de gerçekleştirildi.​Anılan toplantıya Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanımız Hisarcıklıoğlu, toplantıya ilişkin sosyal medya hesabında yaptığı değerlendirmesinde, “Önceliğimiz üretim, istihdam, yatırım ve ihracat. Beklentimiz; el birliği, akıl birliği ile sektörlerde, illerde yaşanan sıkıntıların çözülmesi. Birliğimizin ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek, Bakan Yardımcılarımız ve Bakanlık bürokratlarının katılımıyla Oda/Borsa Başkanları İstişare Toplantısı’nı gerçekleştirildi.

Reel sektörün sıkıntılarını, talep ve önerilerini aktardık. Sayın Bakan uygulanan programın hedeflerini ve yol haritasını anlattı. Faydalı bir toplantı oldu. Reel sektörün ve illerin sesine daha fazla kulak verilmesini bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, GAP sulama kanallarının gecikmesi tarımsal alanda daralmalara yol açtığını, Mardin’de ikinci ürün olarak ekilen mısıra (dane) destek verilmediğini GAP sulama kanalları Mardin’e ulaşana kadar geçici bir süre için bu ödemelerin yapılmasında fayda olacağını ve Irak, ithal ürünlere Özellikle Un Bulgur Makarna gibi ürünlerine Yüksek Gümrük Vergi getirilmesiyle İhracatçı Firmalarımızı zor bir süreçten geçmesine neden olduğunu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Maliye Bakanlığına iletti.


Tarih : 8.03.2024 / Yer : TOBB
Hit : 91