BAŞKAN ŞAHİN, MARDİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB), GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI.

BAŞKAN ŞAHİN, MARDİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (OSB), GENEL KURUL TOPLANTISINA KATILDI.

Highslide JS

14 Mayıs 2022 tarihinde, Mardin Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Genel Kurul toplantısına Kızıltepe Ticaret Borsamızın Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Genel Sekreter ve Tescil Müdürü katıldı.

OSB Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Mahmut Demirtaş, Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam, OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Abdulnasır Duyan, Müteşebbis Heyeti, Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin sivil toplum kuruluş temsilcileri, ilgili kamu kurum yetkilileri ve sanayiciler katıldı.

Genel kurul toplantısının açılışında bir konuşma yapan Mardin Valimiz Mahmut Demirtaş, Mardin'in sahip olduğu artıların çok az şehirde bulunduğunu ve bunun yatırımcılar için büyük avantaj olduğunu belirtti.

Mardin'de ihracatın 1 milyar doları geçtiğini kaydeden Demirtaş, sanayicilere turizme yatırım yapma çağrısında bulundu.

"İş adamlarımızı özellikle turizm alanında yatırım yapmaya davet ediyorum. Çok ciddi para var burada. Çünkü Mardin bir açık hava müzesi, bunu hiçbir yerde bulunmazsınız. Özellikle yurt dışından da çok ciddi anlamda turistlerin geleceğini düşünüyorum. Yavaş yavaş tur operatörleri Mardin'i görmek için heveslenmeye başladılar. ABD'de haberlerde Mardin'e yer verildi. Bunu başarabiliriz. Bunun başarmamak için herhangi bir sebep yok."

OSB Yönetim Kurulu Başkanvekili Abdulnasır Duyan'da yaptığı konuşmasında görev süresi boyunca yaptıkları çalışmaları anlattı.

Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan vekili Abdulnasır Duyan yeniden Mardin OSB Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevine getirildi.


Tarih : 14.05.2022 / Yer : OSB MARDİN
Hit : 500