MARDİN BULGURUNU AVRUPA’DA TANITMAK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI.

MARDİN BULGURUNU AVRUPA’DA TANITMAK İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI.

Highslide JS

Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Coğrafi İşaretli Mardin Bulgur üreticisi 19UR-GE056 Kodlu Mezopotamya Güneşi Yeni Pazarlara açılıyor Projesi kapsamında Kızıltepe Ticaret Borsası ev sahipliğinde Bulgur sektörelleri ile  toplandı.   

Toplantıya; Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, Borsa Meclis Üyesi, Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun, Genel Sekreter Abdulkadir Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert, URGE Proje Koordinatörü Mehmet Uncu ve Bulgur Sanayicisi firmalar katıldı.

Mardin bulgurunun katma değerinin arttırılması Mardin Bulgurunun bir yol haritası belirerek ve proje faaliyetlerinin bu yol haritasına göre Avrupa pazarında yerini almak için Bulgur temsilleri ile Sorun ve çözüm önerileri istişare edildi.

Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, Mardin Bulgurumuzun Pazarda hak ettiği değeri kazanması ve Bulgurumuzun uluslararası alanda daha güçlü bir konuma taşımayı amaçlayarak, Ticaret Bakanlığı destekli UR-GE (Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi) proje kapsamında yürütmekteyiz. Mardin Bulgurumuzun Dünya Pazarında yer alması ve hak ettiği yeri alması için gerekli çalışmalar başlatılmış Avrupa'da tanıtılması için Proje Koordinatörümüz tarafından her türlü çalışmalar yapılmaktadır.

Mardin ilimize ve ülke ekonomisine katkıda bulunarak ihracatımızı artırmaya devam eden Her daim siz değerli üyelerimizin yanında olduk yanında olmaya devam edeceğiz, Ülkemizin zor şartlarına rağmen yılmadan üreten, istihdam oluşturan, Mardin ilimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlayan bu değerli sanayicilerimizi bir kez daha yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.


Tarih : 24.01.2023 / Yer : KIZILTEPE TB
Hit : 440