MARDİN ODALARI/BORSALARI ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİNİ ARTIRIYOR

MARDİN ODALARI/BORSALARI ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİNİ ARTIRIYOR

Highslide JS

Mardin Odaları ve Borsaları, Mardin Artuklu Üniversitesi ile işbirliği seviyesini artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda, bölgesel kalkınma hedefine yönelik faaliyetler gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Oda/Borsa Yönetimi, bu amaçla Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret etti. 19 Mart 2021’de Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a yapılan ziyarette şu isimler yer aldı:

Rektör Danışmanı ve MAÜ Kamu, Özel, Karma Sektör İşbirliği Kurul Başkanı Doç. Dr. Feridun Bilgin; İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi ve TOBB/TEPAV, Mardin İli/İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci; Kızıltepe Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert; Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dündar, Genel Sekreteri Ahmet Aslan; Mardin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Tutaşı; Nusaybin Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Aktaş ve Yönetim Kurulu Üyesi Serbest Kartal.

Ziyarette Üniversitenin şehriyle ve bölgesiyle yakın işbirlikleri tesis etmesinin öneminde dikkat çekildi. Oda/Borsa Yöneticileri bu süreçte her türlü desteğe hazır olduklarını beyan etti. MAÜ Rektörü de kurum olarak Kamu-Özel ve Karma sektör işbirliğiyle bu amaca yönelik faaliyetler icra ettiklerini ve bunları Odalar/Borsalar başta olmak üzere ilgili tüm kurumlarla artırmayı hedeflediklerini ifade etti.

MAÜ’nün Kamu, Özel, Karma Sektör İşbirliği Kurul’u biçiminde bir yapılanmaya gittiğine değinilen müzakerelerde, bu süreçte Odalara/Borsalara özel bir rol düştüğü ifade edildi. Bu amaçla, Mardin Odaları/Borsaları, Mardin Artuklu Üniversitesi ile geçtiğimiz dönemlerde gerçekleştirdiği eğitim programlarını, projeleri, araştırmaları, saha çalışmalarını ve sosyo-kültürel faaliyetleri sürdürmeye ve bunları artırmaya hazır olduklarını belirtti.


Tarih : 22.03.2021 / Yer : .
Hit : 112