KIZILTEPE TİCARET BORSASI, TOBB 75.GENEL KURULUNDA

KIZILTEPE TİCARET BORSASI, TOBB 75.GENEL KURULUNDA

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu’nda gerçekleştirildi.

TOBB 75. Genel Kurulu’na, Kızıltepe Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nezir Yıldız,  Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, TOBB Delegelerimiz ve Genel Sekreter Abdulkadir Şahin katıldı.

TOBB 75. Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu, ‘birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi’ temasına vurgu yaparak, iş dünyasının önümüzdeki süreçte gündemin ekonomi olmasını istediğini söyledi. Hisarcıklıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın icracı ve reformcu iş yapma tarzıyla ekonomide yeniden atılıma geçeceğimize inanıyoruz. Hiçbir engel, aşamayacağımız kadar büyük, hiçbir duvar yıkamayacağımız kadar güçlü değil. Gün, elbirliğiyle ayağa kalkıp koşma günü” ifadesini kullandı. 

Yaklaşık 1 senedir genel ve mahalli seçimlerle devam eden seçim sürecinin geride kaldığını hatırlatan TOBB Başkanı, “Önümüzde 4 yıllık seçimsiz bir dönem var. Bu fırsatı iyi değerlendirmeli, kesintisiz bir icraat dönemine çevirmeliyiz. İstikrar sürsün, Türkiye reformlarla büyüsün” dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan çiftçiye müjde:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, çiftçiye müjde vererek, hububat alım fiyatlarını açıkladı. Erdoğan ton başına bin 50 liradan alınan ekmeklik buğday fiyatının bu yıl yüzde 29 artışla bin 350 lira olduğunu söyledi.

Kaliteli buğdayın yüzde 4 primle ton başına bin 400 liranın üzerinden alınacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arpa yüzde 33 artışla bin 100 liradan alınacak. Buğday tarımı için 200 lira destek ödemesi yapılacak.” ifadelerini kullandı.

Ülkemizin geleceğine ilişkin her konuda, iş dünyamızla istişare etmeye özel önem verdiğini Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ekonomi başta olmak üzere Türkiye’nin geleceğine ilişkin her konuda iş dünyasıyla istişare etmeye özel önem verdiklerini, aldıkları tüm kararların, ortak aklın, ortak ihtiyaçların ve ortak vicdanın ürünü olması için gayret gösterdiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, her fırsatta iş dünyasının çatı kuruluşlarının genel kurullarına, ekonomi şûralarına, ödül törenlerine ve diğer etkinliklerine katılmaya özen gösterdiğini kaydetti.

“Ülkemizin 81 şehrinde faaliyet gösteren 365 oda ve borsamız büyük ve güçlü Türkiye davamızın ete kemiğe büründürülmesinde lokomotif görevi ifa etti” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Oda ve borsalarımız kendilerini çağın yeniliklerine uydurarak, dijitalleşmeyi hızlandırarak, hem verdikleri hizmetlerin kalitesini yükselttiler, hem de daha derinlemesine analizler yapma imkânına kavuştular.”

“Türk malı ibaresi artık dünyanın dört bir yanında kalitenin sembolü hâline gelmişse, bu başarının altında sizlerin imzası vardır” şeklinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ulaştığı iftihar verici seviyede birer Alperen ruhuyla dünyada ayak bırakmayan girişimcilerin büyük emeği ve katkısı bulunduğunu bildirdi.

Konuşmanın ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile TOBB tarafından 8 kategoride düzenlenen proje yarışmasında birinci olan Oda/Borsa yöneticilerine ödülleri verildi.


Tarih : 02.05.2019 / Yer : TOBB
Hit : 413