UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Highslide JS

Kızıltepe Ticaret Borsamız, Mardin KOSGEB Hizmet Merkezi işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başarı ile tamamlandı.

Mardin ekonomisine 25 girişimci daha kazandırmanın gurur ve sevinci yaşadıklarını belirten KTB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, “Kızıltepe Ticaret Borsamız Hizmet Binasında 20-21-27-28 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini 25 kursiyerin katılarak eğitim aldığını belirterek, Eğitimin 32 saat sürdüğünü, Küreselleşen dünyada rekabette baş aktör olabilmenin temel unsurlarından birisi girişimciliği teşvik etmektir ve bu anlamda biz, Kızıltepe Ticaret Borsası olarak, gerek ülkemiz gerekse Mardin ilimiz açısından girişimciliği bir hayli önemsiyoruz. Eğitimi başarı ile bitiren kursiyerler KOSGEB desteğinden faydalanacak olup tüm kursiyerlere kuracakları işletmelerin ülkemize ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Mardin KOSGEB Hizmet Merkezi işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimimizi tamamlamıştır. bulunmaktayız. Eğitimlere katılan ve başarılı olan girişimci adayları işletmelerini kurarak KOSGEB'e başvurmaları ve KOSGEB kurulundan başarı ile geçmeleri halinde, 50 bin TL'ye kadar hibe, 100 bin TL'ye kadar faizsiz geri ödemeli kredi desteğinden faydalanabilecekler. 


Tarih : 29.11.2018 / Yer : KIZILTEPE TİCARET BORSASI
Hit : 476