KIZILTEPE TİCARET BORSASI DİYARBAKIR’DA DÜZENLENEN AKREDİTASYON ÇALIŞTAYINA KATILDI

KIZILTEPE TİCARET BORSASI DİYARBAKIR’DA DÜZENLENEN AKREDİTASYON ÇALIŞTAYINA KATILDI

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında 17-19 Ekim 2019 tarihlerinde Diyarbakır’da ilk kez düzenlenen  Türkiye genelinden 300 Oda-Borsa Temsilcisi’nin katıldığı,  3 gün boyunca süren  “TOBB Akreditasyon Çalıştayı”na Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Genel Sekteri Abdulkadir Şahin ve Akreditasyon sorumlusu Metin Sert katıldı.

Akreditasyon konusunun önemine işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Kendimizi devamlı yenilemek ve geliştirmek zorundayız. Kurumsal bir yapıya kavuşmalı, profesyonel şekilde çalışmalıyız. İşte akreditasyon sistemi bize bu konuda en iyi yol haritasıdır. TOBB yönetimi olarak bu işe verdiğimiz önemin bir göstergesi de sistemi ve kriterleri sürekli revize etmemiz. Daha objektif ve daha verimli olabilmek adına; denetimler, ziyaretler ve eğitimlere ayırdığımız kaynağı hep artırıyoruz. Sistemi devamlı geliştirip, daha iyi hale getiriyoruz” dedi

Konuşmasında Marka illerin, ilçelerin temelinde marka olan Oda-Borsalar'ın olduğunu anlatan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Şehrinizi marka yapmak üzere, liderliği de sizler üstlenecek, camiamıza, girişimcilerimize rehberlik edeceksiniz. İllerdeki, ilçelerdeki tüm paydaşları bir araya toplayarak onları harekete geçireceksiniz. Bu noktada, hizmet kalitesini daha da artırmak için, üyelerimizin, firmalarımızın taleplerini, ihtiyaçlarını toplamaya devam etmemiz lazım" şeklinde konuştu.

Yurt dışında da Türkiye’deki oda borsa sisteminin örnek alındığını anlatan TOBB Başkanı, “Alman Odalar Birliği Başkanı bize misafir oldu ve dedi ki bizim sizden öğreneceğimiz çok şey var” ifadesini kullandı.

Standartları daha da yükseltmeleri gerektiğinin altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Başardık diye durmak da yok Zira artık dünyada sadece ülkeler markalaşmıyor. İller, hatta ilçeler marka haline geliyor, rekabette öne çıkıyorlar. İlin, ilçenin kanaat önderleri sizlersiniz. Marka illerin, ilçelerin temelinde marka olan Oda-Borsalar vardır. Şehrinizi marka yapmak üzere, liderliği de sizler üstlenecek, camiamıza, girişimcilerimize rehberlik edeceksiniz. İllerdeki, ilçelerdeki tüm paydaşları bir araya toplayarak onları harekete geçireceksiniz. Bu noktada, hizmet kalitesini daha da artırmak için, üyelerimizin, firmalarımızın taleplerini, ihtiyaçlarını toplamaya devam etmemiz lazım. Bizden daha fazla nasıl hizmet bekliyorlar, bunu görmemiz lazım. Camiamıza yakışan kalitede ve aktif çalışan kurumlar olmamız lazım” dedi.

Diyarbakır Akreditasyon Çalıştayı değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya'nın ev sahipliğinde Diyarbakır’da 3 gün boyunca süren Akreditasyon Çalıştayında Çalıştaya katkılarından dolayı kendileri emeği gecen herkese teşekkür ediyorum”  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, , Akreditasyon Çalıştay . amaçı 5 yıldızlı hizmeti odaların verip vermediğidir. Kızıltepe Ticaret Borsası 5 yıldız, yani A sınıfı hizmet vermekteyiz. Üyelerimizin, firmalarımızın taleplerini, ihtiyaçlarını toplamaya devam edip, 5 yıldızlı hizmet verebilmek tüm gayretimizle çalışıyoruz,çalışmaya devam edeceğiz ” dedi. 

 


Tarih : 19.10.2019 / Yer : DİYARBAKIR
Hit : 597