KIZILTEPE TİCARET BORSASI ,TOBB 70. YIL ETKİNLİKLERİ PROGRAMINA KATILIM SAĞLADI

KIZILTEPE TİCARET BORSASI ,TOBB 70. YIL ETKİNLİKLERİ PROGRAMINA KATILIM SAĞLADI

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 70. Kuruluş Yıldönümü’nde, 81 ilden gelen iş dünyasının temsilcileri, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Ankara Birlik Merkezi’nde bir araya geldi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Başkanlığı yapmış olan Cemil Çiçek, Ticaret Bakanlığı yapmış olan Hayati Yazıcı’nın katılımıyla gerçekleşen etkinliğe, Kızıltepe Ticaret Borsası (KTB)  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Meclis Başkanımız Nezir Yıldız, TOBB Delegeleri ve Genel Sekreterimiz Abdulkadir Şahin katılım sağladı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş yaptığı konuşmada, TOBB’un 70’inci kuruluş yıldönümünü tebrik ederken, “Ülkemizin en güçlü ve en etkin kuruluşlarından biri olmayı başaran TOBB’un ülkemizin ekonomik kalkınmasında çok önemli bir rol oynadığının her zaman bilincinde olduk. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği kuruluşundan bu yana sürekli kendini geliştirmiş, 70 yıllık yolculuğu neticesinde yerel bir kuruluştan, dünya çapında iş birlikleri gerçekleştiren ve üstlendiği görevlerle özel sektörümüzü yurt dışına da taşıyan önemli küresel bir aktör haline gelmiştir” dedi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise yaptığı konuşmada, TOBB’un 70 yılda yerel bir kurumdan, küresel bir aktöre dönüştüğünü söyledi. Artırdıkları faaliyetler ve geliştirdikleri kurumsal kapasitesiyle, özel sektörde güç birliği sağladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, özel sektörün hak ve hukukunu, uluslararası düzeyde savunan bir konuma geldiklerini belirtti. İş ve yatırım ortamı önündeki engelleri tespit edip, hükümete aktardıklarını belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 70’inci kuruluş yıldönümünü taçlandırmak adına 70’inci Yıl Hatıra Ormanı oluşturma kararı aldıklarını açıklarak, 70 bin fidan dikeceklerini söyledi.

Programın Ödül Töreni kapsamında; 10 yıldan uzun süredir Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği camiamızda hizmet veren Kurum Genel Sekreteri de ödüllendirildi.  Kızıltepe Ticaret Borsası (KTB) Genel sekreterimiz Abdulkadir Şahin’e plaket takdim edilmesiyle son buldu.


Tarih : 24.06.2022 / Yer : TOBB
Hit : 177