İKLİM WEB SİTESİ

İKLİM WEB SİTESİ

Değerli Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; İklim krizi ile mücadele ve Avrupa Yeşil Mutabakatı kapsamındaki gelişmeler gerek özel sektörün gerekse kamu kurum ve kuruluşlarının ana gündem maddeleri haline gelmiştir.

Sektörleri kapsamlı bir dönüşüme zorlayacak, yaşam tarzımızı kökten değiştirmemize sebep olacak, yeni iş modellerinin ve mesleklerin oluşmasına kapı aralayacak yeşil dönüşüm sürecinde pek çok farklı kurum tarafından çeşitli projeler yapılmakta; raporlar, eylem planları, yol haritaları hazırlanmakta; etkinlikler, webinarlar, toplantılar, eğitimler düzenlenmektedir.

Bu projelerin, dokümanların, etkinliklerin ve yeşil dönüşüm destek paketlerinin, finansman kaynaklarının, hibe ve teşviklerin tek bir sitede toplanması bir bütünlük oluşturarak bu çalışmalara ulaşımı kolaylaştıracak, görünürlüklerinin artmasını sağlayacak, bütün bu birikimin arşivlenmesine olanak yaratacaktır.

Bütün bu düşüncelerden hareketle, Türkiye Odalar ve Borsalar  Birliğimiz bünyesinde https://iklim.tobb.org.tr/ adresinden ulaşılabilen iklim web sitesi kurularak erişime açılmıştır.

Üyelerimiz tarafından hazırlanan proje ve çalışmaları, dokümanları, finansman kaynaklarını ve etkinlikleri ekteki forma işlenmek suretiyle düzenli olarak iklim@tobb.org.tr adresine iletilmesini rica ederiz.

Bilgilerinize sunulur.

KIZILTEPE TİCARET BORSASI


Tarih : 16.09.2022 / Yer :
Hit : 110