KIZILTEPE TİCARET BORSASI, ATO CONGRESİUM’DA YAPILAN TOBB 80. GENEL KURULU AKŞAM YEMEĞİNE KATILDI.

KIZILTEPE TİCARET BORSASI, ATO CONGRESİUM’DA YAPILAN TOBB 80. GENEL KURULU AKŞAM YEMEĞİNE KATILDI.

Highslide JS

TOBB 80. Genel Kurulu akşam yemeği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, ATO Congresium’da gerçekleştirildi.​

Gerçekleşen akşam yemeğine Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin ve TOBB Delegelerimizin genel sekreter ve Genel Sekreter yardımcısı katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, TOBB Genel Kurulunun, 81 il ve 160 ilçeden Odalar ve Borsalar ile Türkiye’nin tüm büyük sektörlerini kapsayan 67 Sektör Meclisinin, her sene Mayıs ayında bir araya geldiği, müstesna bir platform olduğunu söyledi.

“Burası, Türkiye ekonomisini büyütenlerin, iş ve aş sağlayanların, cefakâr ve müteşebbis insanların mekânıdır” diyen Hisarcıklıoğlu, “Farklılıkları birleştiren, kimseyi ayırt etmeyen yapısı ve uzlaşı kültürünüzle, ülkemizin birlik ve beraberliğinin teminatıdır. TOBB çatısı altında bizleri, birbirimize yakın kılan rabbime hamd ediyorum. Camiamıza ve ülkemize mahcup olmadan, sizlere hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Arkamızda hayırla yâd edilecek eserler ve hizmetler bırakmanın gayreti içinde olduk. Allah’ın izniyle olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Hisarcıklıoğlu, “Bu camianın elde ettiği tüm başarılar, buradaki birlik ve beraberliğin eseridir. Her zaman söylüyorum, kuş alayıyla uçar. Benim en büyük şansım, işte böyle bir aileye sahip olmaktır. Desteğiniz, benim en büyük dayanağımdır. İnşallah yine hep birlikte camiamızı ve ülkemizi geleceğe taşımaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yemeğe, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İyi Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, STK Başkanları, üst düzey yargı mensupları, milletvekilleri ve bürokratlar katıldı.


Tarih : 15.05.2024 / Yer : ATO CONGRESİUM
Hit : 77