MARDİN ODALARI/BORSALARI YEREL ÜRÜNLERİN PROMOSYONUNU HEDEFLİYOR

MARDİN ODALARI/BORSALARI YEREL ÜRÜNLERİN PROMOSYONUNU HEDEFLİYOR

Highslide JS

Mardin İli/İlçeleri Odaları/Borsaları 5.Müşterek Proje Ekip Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı, Nusaybin Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde yapıldı.

5 Mart 2024’te düzenlenen toplantının katılımcıları şöyleydi: Kızıltepe Ticaret Borsası (KTB) Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert; Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Akreditasyon Sorumlusu Ferhat Dündar; Mardin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Ticaret Sicil Müdür Yardımcısı Tuğba Acabey, Akreditasyon Sorumlusu Lamia Keleş; Nusaybin Ticaret Borsası (NTB) Genel Sekreteri Abdullah Dal, Akreditasyon Sorumlusu Ercan Çelik; Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Akreditasyon Sorumlusu İlhan Özmen; MAÜ İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi, TOBB/TEPAV ve Mardin İli/İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Behzat Ekinci.

Müşterek Proje Ekip Dönem Lideri NTB Akreditasyon Sorumlusu Ercan Çelik moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıda şu hususlar müzakere edildi: Müteakip toplantının yer ve zaman tespiti, Önceki toplantı kararları, AB Yeşil Mutabakatına yönelik faaliyetler, Mardin’in tarım, sanayi ve hizmet sektörleri ürünlerine ait sergi/fuar organizasyonu, Yeni dönem ilave projeksiyonları, TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamındaki iyi uygulama örnekleri.

Mardin Oda/Borsa yönetimlerine sunulmak üzere, toplantıda alınan kararlar şöyle:

1) Odalar/Borsalar AB Yeşil Mutabakatına ilişkin programları uygulamaya devam edecek. Bu kapsamda, herbiri bir Oda/Borsa yürütücülüğünde olmak üzere tüm diğer Odaların/Borsaların paydaşlığı ile personele, üyelere ve kamuoyuna yönelik bilinçlendirme ve farkındalık oluşturma amaçlı eğitim programları düzenlenecek.

2) Odalar/Borsalar bireysel proje hazırlıklarını sürdürecek. Hazırlanan projeler bütün Odaların/Borsaların iş birliğiyle yürütülecek.

3) Mardin’in tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların ürünlerine ait yerel ölçekli bir sergi/fuar organizasyonu gerçekleştirilecek. Bu kapsamda her Oda/Borsa kendi ilgi alanındaki firmaların bu fuarda yer almasına ve ürünlerini sergilemesine imkân tanıyacak. Böylece yerel ölçekte ürün promosyonu yapılarak bölgesel kalkınmaya katkı sağlanmaya çalışılacak.

Bir sonraki Mardin Odaları/Borsaları Müşterek Proje Ekip toplantısının Mayıs ayında KTB’nin ev sahipliğinde yapılması kararlaştırıldı.

 


Tarih : 5.03.2024 / Yer : NUSAYBİN TB
Hit : 85