BAŞKAN ŞAHİN, AB SÜRECİNDE EKONOMİK DÖNÜŞÜM KONULU ÇALIŞMA PROGRAMINA KATILDI.

BAŞKAN ŞAHİN, AB SÜRECİNDE EKONOMİK DÖNÜŞÜM KONULU ÇALIŞMA PROGRAMINA KATILDI.

Highslide JS

Çeşitli temaz ve ziyaretlerde bulunmak üzere Mardin'e gelen Dışişleri Bakan Yardımcı Faruk Kaymakcı, Mardin Sanayi ve Ticaret Odası Başkanlığı ev sahipliğinde Oda/Borsa Başkanlarının sorun ve çözüm önerileri dinledi.

Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanımız  Mehmet Şahin  ,Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı'nın katılımıyla gerçekleşen  “AB Sürecinde Ekonomik Dönüşüm” konulu çalışma Programına katıldı.

Bakan Yardımcısı Büyükelçi Kaymakcı açılış konuşmalarında, Avrupa Yeşil Mutabakatı ile öngörülen kapsamlı yeşil dönüşüm sürecinin ekonomik boyutunu ve Türkiye-AB ilişkilerine yansımalarını değerlendirdi.Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, bölgesel ve ulusal düzeyde faaliyet gösteren firmalarımızın AB sürecimizde oynadığı rolün önemini ve katkılarının altını çizdi.

Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin verdiği bilgilerden dolayı Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’ya teşekkür ederek, AB ihracatında yeni dönem gibi konuları araştırılarak hareket ve eylem planlarımızı belirledik. Teşvik ve hibe desteklerini araştırarak, Avrupa Birliğine İhracatımızı artırılmaya yönelik Üyelerimizi Yurtdışında ürünlerini pazarlamak için Borsamızın yürüttüğü projeler hakkında bilgiler paylaştı.


Tarih : 21.11.2022 / Yer : MARDİN HİLTON OTEL
Hit : 434