29 EKİM’DE BİR FABRİKADAN FAZLASI OLAN TOGG TESİSİMİZ AÇILIYOR

29 EKİM’DE BİR FABRİKADAN FAZLASI OLAN TOGG TESİSİMİZ AÇILIYOR

Highslide JS

29 EKİM’DE BİR FABRİKADAN FAZLASI OLAN TOGG TESİSİMİZ AÇILIYOR

29 Ekim’de bir fabrikadan fazlası olan Togg tesisi açılıyor. Gemlik’li TOGG tarih sahnesinde ki yerini alıyor.

TOGG’un Gemlik’te bulunan üretim tesisi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla açılacak. Banttan inecek ilk model elektrikli C-SUV, 5 aylık testlerin ardından Mart 2023’te satışa sunulacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, sosyal medya hesabından Yerli otomobil TOGG ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak 29 Ekim’de Togg tesisinin açılacağını söyledi.

”Milletimize bir söz verdik”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu,   paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

”Geri sayımda son 1 hafta. Milletimize bir söz verdik. Türkiye’nin otomobilini yaparız dedik. Beş babayiğit olarak bir otomobilden fazlası için yola çıktık. 1200’ü aşkın çalışanımızla kocaman bir aile olduk. 29 Ekim’de bir fabrikadan fazlası olan Togg tesisimizi açıyoruz.” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin ; Yerli Otomobil Fabrikasının kurulmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’na , elini taşın altına koyan beş babayiğide, Canı gönülden teşekkür ederim.


Tarih : 27.10.2022 / Yer : TOBB
Hit : 58