MARDİN ODA/BORSA MÜŞTEREK PROJE EKİBİ ÜYELERİN E-TİCARET KAPASİTESİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

MARDİN ODA/BORSA MÜŞTEREK PROJE EKİBİ ÜYELERİN E-TİCARET KAPASİTESİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Highslide JS

 

Mardin İli/İlçeleri Oda/Borsa Müşterek Proje Ekibi “kurumsal kapasiteyi geliştirme” amaçlı faaliyetlerini sürdürüyor. Bu amaçla, üyelerin e-ticaret sistemine entegrasyonuna yönelik projelere hazırlık çalışmalarının ele alındığı yeni bir toplantı düzenlendi.

 

22.06.2021 tarihinde elektronik ortamda yapılan toplantıda şu isimler yer aldı: Kızıltepe Ticaret Borsası (KTB) Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert; Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Akreditasyon Sorumlusu Ferhat Dündar; Mardin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Akreditasyon Sorumlusu Mehmet Emin Duyan, Elif İlhan; Nusaybin Ticaret Borsası (NTB) Genel Sekreteri Abdullah Dal, Akreditasyon Sorumlusu Ercan Çelik; Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Akreditasyon Sorumlusu İlhan Özmen; TOBB/TEPAV, Mardin İli/İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı ve Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci.

 

Toplantıda ele alınan konular şöyleydi: e-ticaret sistemini kullanan üyelerin tespiti, e-ticaret sistemine entegrasyona ilişkin yol haritasının ortaya konması, e-ticaret entegrasyon sistemine dair proje ön hazırlıkları, TOBB Akıllı KOBİ Platformu, Mardin Oda/Borsa ve MAÜ işbirliğiyle e-akademi platformu oluşturulması, Kadın ve Genç Girişimcilerle potansiyel işbirliği imkânları.

 

Ekip üyeleri, üyelerin e-ticaret sistemine entegrasyonuna ilişkin bir proje hazırlanmasının gereğine dikkat çekti. Bu konuda birtakım ön hazırlıklar yapılması ve başta kalkınma ajansı olmak üzere ilgili kurumlarla iletişime geçilerek işbirlikleri yapılması kararlaştırıldı. Bu amaçla e-ticaret hizmet sağlayıcılarıyla görüşülmesi ve teknik bilgi desteği sağlanması hedefleniyor. Ayrıca, e-ticaret sitemine entegrasyon kapsamında TOBB’un Akıllı KOBİ Platformu altyapısından da faydalanılması öngörülüyor.


Tarih : 22.06.2021 / Yer : KIZILTEPE TB
Hit : 190