KIZILTEPE TB İLE DİKA ARASINDA TEKNİK DESTEK PROJE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

KIZILTEPE TB İLE DİKA ARASINDA TEKNİK DESTEK PROJE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Highslide JS

Kızıltepe Ticaret Borsamız  2020 Yılı Teknik Destek Programı Kapsamında teknik destek projesi sözleşmesi Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcımız Metin SERT ve DİKA Genel Sekreteri Ahmet ALANLI arasında imzalandı.

Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcımız Metin SERT  “Kızıltepe Ticaret Borsamızın 2021-2024 yılları arasında yapacağı faaliyetlerin planlandığı 4 yıllık bir Stratejik Planın oluşturulması, kurumsal kapasitenin geliştirilerek çağdaş borsacılık standartlarına ulaştırılması, borsamıza kayıtlı üyelerimizin çözüm odaklı faaliyet gösteren bir borsadan hizmet almasının sağlanması amacıyla Dicle Kalkınma Ajansı teknik destek programına başvuru yapıldığını belirten Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcımız Metin SERT, üyelerimizin beklentilerini ve kurum çalışanlarının görüşlerini de dikkate alarak geleceğini planlayan, duyarlı, sorumlu ve hizmet kalitesini arttırmış Akredite bir Borsadır.Borsacılık faaliyetleri sayesinde üyelerimize kaliteli ve sürekli iyi hizmet sunulmasını sağlamış olacağız. Projemizin ilçemize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum ”dedi

DİKA Genel Sekreteri Ahmet ALANLI ise, 2020 Yılı Teknik Destek Programı Eylül-Ekim 2020 döneminde başarılı bulunan Kızıltepe Ticaret Borsasına ait  Dicle Kalkınma Ajansımız Teknik Destek Programı kapsamında Kızıltepe Ticaret Borsamızın 2021-2024 Stratejik Planı hazırlanacak, Yeni Stratejik Plana uygun olarak TOBB akreditasyonu yenilenecek, buna ek olarak yeni stratejik plana uygun olarak yazılımlar yenilenecek ve akreditasyon sistemine uygun olarak güncellenecektir. Teknik Destek Projesi kapsamında Kızıltepe Ticaret Borsasının kurumsal kapasitesi geliştirilecek daha kapsamlı ve daha etkin hizmet vermesi sağlanacaktır.

Proje kapsamında; Kızıltepe Ticaret Borsasının kurumsal kapasitesi geliştirilecek daha kapsamlı ve daha etkin hizmet vermesi sağlanacaktır. Özellikle kurumsal kapasitenin geliştirilmesi tarımsal ürün tedarikçileri olan müstahsillere ve Ticaret Borsası Üyelerine daha iyi hizmet verilmesini sağlayacaktır. Daha iyi hizmet ile tarımsal yerel ürünlerin üretim ve veriminin artırılarak ticarileştirilmesine katkı sağlayacaktır. Kızıltepe Ticaret Borsası hizmet kalitesini daha da arttıracak olan projenin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.


Tarih : 9.02.2021 / Yer : DİKA
Hit : 184