BAŞKAN ŞAHİN, SORUN VE ÖNERİLERİ DİLE GETİRDİ.

BAŞKAN ŞAHİN, SORUN VE ÖNERİLERİ DİLE GETİRDİ.

Highslide JS

Mardin 7'nci Olağan İl Kongresi katılmak üzere Mardin’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı Hayati Yazıcı, Oda/Borsa Başkanları STK sorun ve önerilerini dinlemek üzere toplantı düzenlendi.

Toplantıya; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Siyasi ve Hukuki İşleri Başkanı Hayati Yazıcı, AK Parti Konya Milletvekili ve Güneydoğu Bölge Koordinatörü Abdullah Ağralı, Mardin milletvekilleri Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, AK Parti Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Zeynep Alkış, Mardin Ak parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve Kızıltepe Ticaret Borsası Yöneti m Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Mardin Oda/Borsa Başkanları STK Temsilcileri katıldı.

Anılan toplantıda Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin,

Bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayan çiftçilerimiz için;

Mardin İlimizin Mezopotamya ovamızın Ekonomisi tarıma dayalı olduğunu, Küresel iklimin nedeniyle çiftçilerimiz üretimden düşmemek için sondaj kuyularıyla enerji kullanmak suretiyle üretimlerini sürdürürken Enerji maliyeti çok yüksekliği nedeniyle üretici çiftçilerimiz dar boğazda olduğunu Enerjinin makul seviyeye getirilmesi devletimizin katkı payı oranını yükseltilmesi gerektiğini dile getirdi.

“Bölge ve ülke ekonomimiz açısından Irak bizim için Ekonomik bir pasta olduğunu bu pastayı başka ülkeler kaptırmalım” diyen yönetim kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, 2020 yılında Habur sınır kapısında 1,9 milyon ticari aracın giriş çıkış yapması ülkemiz Bölgemiz adına sevindirici olmuştur.

GAP, Türkiye ekonomisinin kalkınması için büyük önem taşımaktadır. GAP’ın hızlı bir şekilde başta Mardin Göletti (Depolamanın) süratle hızlandırılması bir an evvel GAP sulama kanalına suyun verilmesi gerektiğini;

Çevreyolu çalışmalarının hızlandırılması ve Mardin Artuklu Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesinin kurulmasını ile ilgili sorun ve çözüm önerilerini detaylı olarak dile getirdi.


Tarih : 18.01.2021 / Yer : KIZILTEPE TB
Hit : 221