DİKA-TRC3 BÖLGESİNDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ PROJESİ: DOĞALGAZ İÇ TESİSATÇISI EĞİTİM DUYURUSU

DİKA-TRC3 BÖLGESİNDE GENÇ İSTİHDAMININ TEŞVİKİ PROJESİ: DOĞALGAZ İÇ TESİSATÇISI EĞİTİM DUYURUSU

Highslide JS

Dicle Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen ‘TRC3 Bölgesi’nde Genç İstihdamının Teşviki için Teknik Destek Projesi’ kapsamında, 15-29 yaş arası gençlerin mesleki becerilerini artırmak ve işgücü piyasasına entegrasyonlarını geliştirmek amacıyla hazırlanan eğitimlerin önemli bir parçası olan Bilgisayar Programlama Teknikleri, Mardin'de 01 Mart 2021' de başlıyor.

15-29 yaş arası işsiz veya üniversite öğrencisi gençlere yönelik hazırlanan Bilgisayar Programlama Teknikleri Eğitimi katılımcıların dijital becerilerini geliştirebilmeleri için planlanmıştır. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar MEB onaylı katılım sertifikası alacaklardır. Ayrıca eğitim süresi boyunca tam katılım sağlayan gençlere İŞKUR tarafından cep harçlığı sağlanacaktır. 

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin tüm eğitim faaliyetlerinde desteklendiği projede, Bilgisayar Programlama Teknikleri Eğitimlerinde %25 kadın kotası uygulanacaktır.

 Bilgisayar Programlama Teknikleri Eğitiminin başvuruları proje internet sitesi www.gencistihdam.org dan 20 Şubat 2021 tarihine kadar online yapılabilecektir. 

Eğitimlerin internet sitenizden ve sosyal medyadan duyurulmasında vereceğiniz desteğe şimdiden teşekkür eder, paylaşımlarınızın linkinin tarafımıza iletilmesini rica ederiz. 

Gruplarınıza SMS mesajı ile duyuru yapmak için aşağıdaki metni kullanabilirsiniz. 

DİKA, 'Bilgisayar Programlama Teknikleri Eğitimi' 1 Mart 2021'de Mardin'de başlıyor. Ücretsiz olarak gerçekleşecek eğitimlerde 29 yaş sınırı olup son başvuru 20 Şubat 2021'dir. Detaylar ve başvuru için www.gencistihdam.org

Özlem Öktem

Project Assistant / Proje Asistanı

ozlem.oktem@weglobal.org

+90 530 397 7518  

Saygılarımızla.

KIZILTEPE TİCARET BORSASI 

Atatürk Bulvarı 529.Sokak Dündarlar İş Merkezi 

Toprak Blok Kat:4 Kızıltepe/Mardin

Web   : www.kiziltepetb.org.tr 

Mail    : kiziltepetb@tobb.org.tr    

Tel       : 0482 312 71 75 

 

  

 

 

 


Tarih : 15.02.2021 / Yer : DİCLE KALKINMA AJANSI
Hit : 35