TMO SATIŞ DUYURUSU

TMO SATIŞ DUYURUSU

TMO - ELÜS VE İTHAL ÜRÜN SATIŞLARI HAKKINDA

 

T.C. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Ticaret Daire Başkanlığından alınan  yazıda, "Elüs Satışları" palatformunun ile alakalı yapılan değişiklikler ile bazı ithal ürünlerin satışına ilişkin bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Konu hususunda detaylı bilgi almak amacıyla ilgili yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 TMO- MISIR SATIŞI

Toprak Mahsulleri Ofisi stoklarında ELÜS Mısır stokları kişi kuruluş ayrımı yapılmaksınız serbest olarak 1.250 TL/TON fiyatla diğer şube stokları 1.300 TL/TON fiyatla besici ve yetiştiricilere, yem fabrikaları, nişasta, mısır irmiği ve biyoetanol fabrikaları satışa açılacağını bildirilmektedir.

Talep sahiplerinin ilgili şube müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmekte olup satışa açılan stoklar ve fiyatları ile detaylı bilgiler www.tmo.gov.tr web adresinden ve şube müdürlüklerinden öğrenebilecektir. ELÜS Mısır stokları 01-08 tarihleri arasında elden yapılabileceğini bildirmiştir.

Covıc-19 (korona virüs) Pandemisi nedeniyle TMO Şube stoklarındaki Mısırlar için başvuru talepleri e-posta veya faks olarak da kabul edebilecektir. Bu konuda gerekli bilgi için TMO Şube irtibata geçebilirsiniz.

ELÜS yolu ile yapılan satışlarda Lisanslı Depolardan ürün alan başvuru sahipleri, depodan ürün teslimatı aşamasında yetkili sınıflandırıcılar tarafından çıkış analizi yapılmasını talep edebilecektir.

Tüm Üyelerimize duyurulur.  


Tarih : 8.6.2020 / Yer : TMO
Hit : 254