TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI AKSU, MARDİN SANAYİCİLERLE BULUŞTU

TARIM VE ORMAN BAKAN YARDIMCISI AKSU, MARDİN SANAYİCİLERLE BULUŞTU

Highslide JS

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu ,Mardin organize Sanayi Bölgesinde bulunan Sanayicilerle bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçer ,Mardin Ak Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin ve Mardin organize Sanayi Bölgesinde bulunan Sanayici iş adamları katıldı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, sanayiciler ile istişare ve değerlendirme toplantısında, Ekonomide yaşanan dalgalanmaların etkisinin çok yakında giderileceğini söyledi.  Ekonomide yaşanan sıkıntıları düzeltmeye yönelik çalışmaların devam ettiğini vurgulayan ve asıl amaçlarının sorunları sanayicilerle bire bir çözmek olduğunu belirten Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, mutlaka sorunların çözümünün takipçisi olacağını belirtti.

Başkan şahin, Mardin Sanayicilerimizin yaşadığı sorunları ilk ağızdan yetkililere iletilme fırsatının bulunduğu toplantıda, Borsa Başkanımız Mehmet Şahin söz alarak şu sorunlara dikkat çekti: hükûmet ve Bakanlık yetkilileriyle yaptıkları görüşmeler neticesinde bugüne dek birçok sorununun çözümünü sağladıklarını dile getiren Başkan Şahin, devam eden sorunları da aynı sorumluluk duygusu ve mücadele azmiyle çözmek için gayret ettiklerini ifade etti.

Sayın Bakan Yardımcısına, Ticaret Bakanlığının son yayınlanan tebliğde Un ihracatındın sadece ithal Buğday kapsamında Un ihracatının uygulamaya konulması un sektöründeki yaşanılan sorunları ve Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeline göre Kızıltepe İlçemizde İkinci ürün olarak Ekilen Mısır (Dane) damlama sulama şartı getirilmesiyle çiftçilerimize Destekleme priminin verilmemesi, GAP sulama Kanalların biran evvel Mezopotamya topraklarına kavuşturulması ve Çiftçilerimize Tarımsal Sulamada Yüksek fatura ödemeleri ilgili, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’ya detaylı rapor sundu.


Tarih : 26.03.2019 / Yer : ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MARDİN
Hit : 194