KIZILTEPE TİCARET BORSASI, IPARD PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMLERİNE KATILDI.

KIZILTEPE TİCARET BORSASI, IPARD PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMLERİNE KATILDI.

Highslide JS

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz (TOBB) ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Protokol kapsamında IPARD proje hazırlama eğitimlerine, Genel Sekreter Abdulkadir Şahin ve Genel sekreter Yardımcısı Metin Sert katıldı.

Eğitimin açılış konuşmasını TOBB Başkan Danışmanı Yiğit Ateş ile Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Eğitim Sorumlusu Mahmut Göktaş yaptı. Eğitimin açılışına ayrıca Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan Proje Hizmetleri Genel Koordinatörü Şerife Kontoğlu ve Proje Yönetimi Koordinatörü Mecit Ender Kaya katıldı.

4-8 Şubat tarihleri arasında devam edecek olan eğitimlere,  IPARD desteklerinden faydalanabilen 42 ildeki 77 Ticaret Borsası ile Ticaret Borsası bulunmayan illerdeki 8 Ticaret Odasının personelleri katılıyor. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun uzmanları tarafından IPARD Programı, Desteklenen Sektörler, Online Başvuru Sistemi, Başvuru Paketi Hazırlama, İş Planı, Teknik Projeler, Ödeme Talep Paketi ve IPARD hakkındaki çeşitli konularda eğitimler veriliyor.

Eğitimlerin ardından TOBB Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) tarafından yapılacak sınav ile başarılı olan kişiler mesleki yeterlilik kapsamında belgelerini alabilecekler.  Bu sayede yatırımcılar, projelerini ilgili ticaret borsalarının ve odalarının vereceği hizmet ile ücretsiz hazırlatabilme imkanı bulacaklar.


Tarih : 11.02.2019 / Yer : TOBB
Hit : 279