MARDİN’DE KOBİLERE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

MARDİN’DE KOBİLERE YÖNELİK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Highslide JS

TOSYÖV, KOSGEB, Kredi Garanti Fonu, iş birliğiyle, DenizBank, Bilkent Cyberpark, LOGO Yazılım ve KOBİ Efor Çözüm Ortaklığında, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Mardin Organize Sanayi Bölgesi, Kızıltepe Ticaret Borsamız, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası, ile Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği’nin destekleriyle Dicle Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) tarafından düzenlenen toplantıda konuyla ilgili resmi ve özel sektör yetkilileri, Bölgedeki KOBİ’ler ile girişimcilere, destekler ve finans olanakları hakkında bilgi verildi.

Programın amacı Türk ekonomisinin can damarı olan KOBİ’lerin, kendilerine sağlanan destekler, finans olanakları konusunda, ilgili resmi ve özel sektör yetkilileri tarafından bilgilendirilmesidir. Bölge ekonomisine değer katan KOBİ’ler, “KOBİ’lere ve Girişimcilere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” konulu toplantıda bir araya gelerek Türkiye ekonomisinin gelecek vizyonuna ışık tutması hedeflenmektedir.

Toplantının açılış konuşmalarını Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, TOSYÖV Başkanı Nezih Kuleyin, DenizBank Kobi Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Kulaksız, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Kenan Özçelik ile Dicle Kalkınma Ajansı  Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ yaptı.

“KOBİ ve Girişimcilere Destek Sağlayan Kuruluşlar” adlı panele geçildi. Panelin moderatörlüğünü Denizli Eski Milletvekili ve KOSGEB Eski Başkanı Hilmi Develi yaptı. Panelist olarak DenizBank Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Pervin Dinçer Altunhan, KOSGEB 1. Hukuk Müşaviri Murat Durgan, TÜBİTAK (Teydeb-Makiteg) Bilimsel Programlar Başuzmanı Oğuz Özbay, Kredi Garanti Fonu Şanlıurfa Şube Müdürü Özgür Aydın, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Uzmanı Alican Kahya ile Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ KOBİ’lere yönelik sunumlar yaptılar.

KOBİ’lere Sağlanan Destekler ve Finans Olanakları” Bilgilendirme Toplantısını değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, Bölge ekonomisine değer katan KOBİ’lerin hep yanında olduğunu, KOBİ’lerin kuşkusuz bu sorunların başında da sermaye yetersizliği . KOBİ'lerin finansmana erişiminin kolaylaşması ekonominin gelişimine önemli katkı sağlayacağını dile getiren Başkan Şahin, Kobilerin ülkemiz ve Mardin ekonomisinin can damarı. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde ekonominin KOBİ’ler oluşturuyor. Bu durum, KOBİ’ler ne kadar güçlü olursa ekonomi de o kadar güçlü olacaktır Üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan KOBİ’lerimiz geliştikçe, büyüdükçe kalkınma da hız kazanacaktır" dedi.
           
Panelin sonunda katılımcıların konuyla ilgili merak ettikleri sorular cevaplandırıldıktan sonra program sona erdi.

 


Tarih : 20.12.2018 / Yer : DİCLE KALKINMA AJANSI
Hit : 375