GÜNEYDOĞU BÖLGE ODA/BORSA AKREDİTASYON SİSTEMİ KIYASLAMA ÇALIŞTAYI MARDİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GÜNEYDOĞU BÖLGE ODA/BORSA AKREDİTASYON SİSTEMİ KIYASLAMA ÇALIŞTAYI MARDİN’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Highslide JS

“Güneydoğu Bölge Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi Kıyaslama Çalıştayı” Mardin’de icra edildi. Mardin İli/İlçeleri Odalarının/Borsalarının (Kızıltepe Ticaret Borsası, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası, Nusaybin Ticaret Borsası, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası) TOBB ile ortak bir faaliyeti olan Çalıştay, Mardin Erdoba Elegance Otel’de gerçekleştirildi.

5-6 Kasım 2018 tarihlerinde organize edilen programa Mardin İli/İlçeleri Odalarına/Borsalarına ilaveten şu kurumlar iştirak etti: Adıyaman Ticaret Borsası, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, Batman Ticaret Borsası, Batman Ticaret ve Sanayi Odası, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Urfa Ticaret Borsası, Urfa Ticaret ve Sanayi Odası, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası, Nizip Ticaret ve Sanayi Odası.

Program süresince Odalar/Borsalar, çok çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulunma ve kendi uygulamalarını kıyaslama imkânı elde etti. Bu kapsamda şu sunumlar gerçekleştirildi:

  • Özge Karatepe, TOBB Akreditasyon Sistemi,
  • Abdüssamet Çelik, Sosyal Medya,
  • Mehmet Besleme, Kıyaslama Çalışması Amaçları ve Uygulama Yöntemleri,
  • Adnan Erbaş, Topluluk Önünde Konuşma,
  • İlker Gür, Risk Yönetimi.

Güneydoğu Bölge Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi Kıyaslama Çalıştayı değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kızıltepe Ticaret Borsası,Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Nusaybin Ticaret Borsası ve  Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası, olarak Güneydoğu Anadolu bölgesindeki tüm oda ve borsa yöneticileri ile Mardin´de bir araya gelerek çalıştayımızı gerçekleştirdik. Akreditasyon kıyaslama programını Mardin´de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kıyaslamada amaç 5 yıldızlı hizmeti odaların verip vermediğidir.Kızıltepe Ticaret Borsası 5 yıldız, yani A sınıfı hizmet vermekte. Türkiye genelinde 269 borsa ve odamız akredite olmuş bunun 46 tanesi 5 yıldızdır. Amacımız tüm oda ve borsaların A sınıfı hizmet verebilmesini sağlamaktır." diye konuştu. 

Çalıştayda Mardin’e dair iyi uygulamalara da yer verildi. Bu çerçevede, TOBB/TEPAV ve Mardin İli/İlçeleri Odaları/Borsaları Akademik Danışmanı ve Mardin Artuklu Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci, Mardin’de icra edilen iyi uygulamalara dair sunum gerçekleştirdi. Bu kapsamda müşterek toplantılara, müşterek proje ekibine ve dış ticaret programlarına ilişkin bilgiler aktardı.

Programa katılan Güneydoğu Oda/Borsa Yönetimi ve Personeli, Çalıştayın yoğun içerikli olduğunu ve bundan çok faydalandıklarını dile getirerek bu tür organizasyonları birlikte gerçekleştirmeye devam etmenin faydalı olduğunu dile getirdi.


Tarih : 06.11.2018 / Yer : MARDİN
Hit : 616