BAŞKAN ŞAHİN'DEN ENFLASYONLA MÜCADELE HEPİMİZİN SORUMLUK VE GÖREVİDİR

BAŞKAN ŞAHİN'DEN ENFLASYONLA MÜCADELE HEPİMİZİN SORUMLUK VE GÖREVİDİR

Highslide JS

Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, enflasyonla mücadeleyi tek başına ne kamunun, ne de özel sektörün yapabileceğine vurgu yaparak,  herkesin sorumluluk ve görevi olduğunu söyledi.Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Enflasyonla mücadeleye karşı Ticaret Borsası Hizmet Binası toplantı salonunda meclis üyeleriyle bir araya gelerek yaptığı basın açıklamasıyla destek verdi. Ticaret Borsası  Enflasyonla Mücadeleye destek verdiklerini ve Üyelerimizin  az % 10 İndirim Seferberliğine Katılım İçin çalışma yürüttüklerini belirttiler.

Artan enflasyonun hem alım gücü düşen vatandaşları hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmaları olumsuz etkilediğine dikkat çeken Şahin, Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli bulduklarını ve desteklediklerini belirtti.

Enflasyonla mücadeleyi tek başına ne kamunun, ne de özel sektörün yapabileceğine vurgu yapan Şahin,  herkesin sorumluluk ve görevi olduğunu ve Enflasyonla mücadelenin aynı zamanda işsizlik,  yüksek faiz ve artan girdi maliyetleriyle mücadele olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti:

“Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir. Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.”

Başkan Şahin, “Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki; bu mücadeleye toplumun tüm kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur. Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekûn mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Kızıltepe Ticaret Borsası olarak siz değerli basın mensupları kanalıyla, tüm Oda, Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Kızıltepe ilçesi olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız. Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.” Dedi.


Tarih : 18.10.2018 / Yer : KIZILTEPE TİCARET BORSASI
Hit : 348