MARDİN ODA/BORSA MÜŞTEREK PROJE EKİBİ DİKA UZMANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

MARDİN ODA/BORSA MÜŞTEREK PROJE EKİBİ DİKA UZMANLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Highslide JS

Mardin İli ve İlçeleri Odaları/Borsaları Müşterek Proje Ekibi, kurumsal kapasiteyi artırma ve bölgesel kalkınmaya katkı derecelerini yükseltme amacıyla çeşitli kurumlarla işbirliği içerisine girmeye çalışıyor. Bu kapsamda Odalar/Borsalar, 01.08.2017 tarihinde Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) uzmanlarıyla bir araya geldi.

DİKA merkezinde gerçekleştirilen toplantıya şu isimler katıldı: DİKA Dış İlişkiler ve Fonlar Birim Başkanı Murat Erçin, Uzman Sihat Ferat Toktaş, Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert (Proje Ekip Koordinatörü), Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Sibel Gültekin, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Velit Aydın, Nusaybin Ticaret Borsası Genel Sekreteri Abdullah Dal, Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu Ercan Çelik, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası Kalite ve Akreditasyon Sorumlusu İlhan Özmen, TOBB/TEPAV, Mardin İli ve İlçeleri Oda/Borsa Akademik Danışmanı ve Mardin Artuklu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Behzat Ekinci (Proje Ekip Danışmanı).

Toplantıda şu hususlar müzakere edilerek potansiyel müşterek faaliyet tespitinde bulunuldu ve DİKA’dan ilgili destek imkânları araştırıldı:

  • Dicle Bölgesi Coğrafi İşaretler Projesi,
  • Coğrafî İşaretler Mardin Zirvesi,
  • Oryantasyon ve Proje Hazırlama Eğitimleri,
  • Oda/Borsa 2018 Yılı Eğitim Programları.

Toplantıda müzakere edilen bu hususların Oda/Borsa Yönetimlerinin onayına sunulmasına ve verilecek kararlar doğrultusunda müşterek faaliyetler icra edilmesine dair görüş birliğine varıldı.


Tarih : 01.08.2017 / Yer : DİCLE KALKINMA AJANSI
Hit : 854