MARDİN İLİ VE İLÇELERİ ODALARI/BORSALARI ENGEL TANIMIYOR

MARDİN İLİ VE İLÇELERİ ODALARI/BORSALARI ENGEL TANIMIYOR

Highslide JS

Mardin İli ve İlçeleri Odaları/Borsaları, TOBB/TEPAV’ın “81 İle 81 Akademik Danışman” Projesi kapsamında Mardin’de gerçekleştirdiği yerel iktisadî kalkınma faaliyetleri yanında çeşitli sosyal sorumluluk projelerine de imza atmaya devam ediyor. Bu çerçevede Odalar/Borsalar, engelsiz vatandaşların engellerini ortadan kaldırmaya katkıda bulunabilmek üzere “özellikli tekerlekli sandalye” dağıtımında bulundu.

Mardin İli ve İlçeleri Odaları/Borsaları, 26 Nisan 2017’deki VIII.Müşterek Oda/Borsa Toplantısında aldığı kararlardan biri olan “Engelsizler Kampanyası”nı 13 Temmuz 2017’de hayata geçirdi. Bu kapsamda temin edilen 21 adet özellikli tekerlekli sandalye, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere törenle kişilere ve ilgili kurumlara teslim edildi.

Mardin’de bir araya gelen İl ve İlçe Odaları/Borsaları (Mardin Ticaret ve Sanayi Odası, Kızıltepe Ticaret Borsası, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası, Nusaybin Ticaret Borsası, Nusaybin Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanları, Genel Sekreterleri/Yardımcıları, Üyeleri ve Akademik Danışmanı, böyle hayırlı bir işe aracılık etmekten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Ayrıca, buna dolaylı yönden vesile oldukları için üyelerine şükranlarını arz ettiler.

Mardin Merkezinde, Kızıltepe’de ve Nusaybin’de dağıtımı gerçekleştirilen özellikli tekerlekli sandalyeleri alan “engelsiz vatandaşlar”ın sevinçleri gözlerinden okunuyordu. İhtiyaç sahipleri, bu hayırlı hizmetlerinden dolayı Mardin İli ve İlçeleri Odalarına/Borsalarına teşekkür ettiler.

Odalar/Borsalar, bulundukları mekanlarla ve insanlarıyla bağlarını kuvvetlendirmek maksadıyla bu tür sosyal sorumluluk projelerine devam edeceklerini dile getirdi. Bu çerçevede; eğitim, sağlık, sosyal ve sair alanlarda benzer projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini ifade ettiler.


Tarih : 13.07.2017 / Yer : MARDİN TİCARET VE SANAYİ ODASI
Hit : 1043