KIZILTEPE TİCARET BORSASI, BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ YAPILDI

KIZILTEPE TİCARET BORSASI, BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ FİNANSMANI PROTOKOLÜ YAPILDI

Highslide JS

Kızıltepe Ticaret Borsası ve Ziraat Bankası işbirliğinde Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı protokolü imzalandı. İmza Töreninde, T.C.Ziraat Bankası AŞ. Kızıltepe Şubesi Müdür Vekili Davut Gündüz ve Kızıltepe  Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin ve Genel Sekreter hazır bulundu.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla imzalanarak geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ticari mal alım-satımlarında kolay finansman için gerçekleşecek işbirliğine ilişkin oluşturulan “Bankkart Tedarik Zinciri Finansman Projesi” imza attığı protokol ile üyelerimiz için ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânı için işbirliğine gidildi.

Protokole göre, Kızıltepe Ticaret Borsası  üyesi tedarikçi ve alıcılar banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerini Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirecek ve tahsilat konusunda her iki tarafın da riskinin sıfıra indirilmesi sağlanacaktır. Böylesi bir dönemde Ziraat Bankasının üyelerimize sağlayacağı avantajlar ticari faaliyetlerini devam ettirmelerine katkı sağlayacaktır. Tahsilat riskini azaltan, özel vade ve fiyat avantajı sunan bu proje ile üretim, ihracat ve istihdamın devamlılığı da korunacak ve sonuçta tüm ekonomi de bundan olumlu etkilenecektir. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyor, attığımız bu imzanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. dedi.


Tarih : 25.12.2020 / Yer : KIZILTEPE TB
Hit : 101