KIZILTEPE TİCARET BORSASI HİZMET BİNASI İNŞAATI BAŞLIYOR.

KIZILTEPE TİCARET BORSASI HİZMET BİNASI İNŞAATI BAŞLIYOR.

Highslide JS

Kızıltepe Ticaret Borsası’nın üyelerine daha iyi hizmet verebilmek ve hizmet kalitesini artırmak üzere başlattığı “Yeni Hizmet Binası” projesinde inşaatına başladı.

 

Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreteri Abdulkadir Şahin, Ersoylu Mahallesi Viranşehir yolu Üzeri7.Km Hububat Ticaret Merkezinde yeni hizmet binasının inşaat yapım sözleşmesi imzalandık. Sözleşmeyi yüklenici firma Öter Yapı Mühendislik A.Ş yetkilisi Mehmet ÖTER ile Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreteri Abdulkadir Şahin tarafından imzalandı.

Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreteri Abdulkadir Şahin, Sözleşmeden hemen sonra Yeni hizmet binasının inşaatına hemen başlatmış bulunmaktayız.

 “Yeni hizmet binamızda Borsa üyelerimize ve çiftçilerimize daha iyi hizmet verecek ve çağın gerekliliklerini yerine getiren bir yapıya kavuşacağız” derken, yeni binanın Allah’ın izniyle 2021 yılı içinde tamamlanacağı müjdesini verdi.

Kızıltepe Ticaret Borsası Yeni Hizmet Binası ile Modern Ticaret Binası altyapısının kurulması ve bu kapsamda kapasiteli bir Gıda Analiz Laboratuvarı, Müzayede Salonu ve Elektronik Satış Sistemi ile çiftçi eğitimine yönelik eğitim salonu ve konferans salonu. Çiftçi, tüccar ve sanayicilerin ürünlerini laboratuvar analizleriyle kalitesi tespit edilerek, yüksek yazılım ve donanım teknolojisine haiz müzayede salonunda objektif, açık ve güvenilir bir şekilde değerlendirecek ve elektronik ticaret yoluyla, Lisanslı Depolara, ulusal ve uluslararası pazarlara ulaşımı sağlanarak, Borsanın bir cazibe alanı haline gelmesi sağlanacaktır. Bu sayede ürünün gerçek değeri piyasaya yansıtılarak, bölgenin Tarım ve Ekonomik alanda kalkınmasına olumlu katkı sağlayacaktır.

Kızıltepe Ticaret Borsası Genel Sekreteri Abdulkadir Şahin “Mardin Gıda Analiz ve Ticaret Kapasitesinin Geliştirilmesi” önemli projeye Dicle Kalkınma Ajansı destekleriyle projeyi İlimize kazandırılma şerefine nail olduk. Emeği geçenlere teşekkür eder, şükranlarımı sunuyorum. Mardin’imize ve  Üyelerimize hayırlı Uğurlu olsun ”dedi.


Tarih : 11.8.2020 / Yer : KIZILTEPE TB
Hit : 265