KIZILTEPE İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN TİCARET BORSAMIZA ZİYARET

KIZILTEPE İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜNDEN TİCARET BORSAMIZA ZİYARET

Highslide JS

Kızıltepe İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Mehmet Çiçek ve Ziraat Mühendisi Murat Öngörür Genel Sekterimiz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin ile görüştüler.

Ziyarette Kızıltepe Ticaret Borsası ve İlçe Müdürlüğü ile olarak İlçemizin Tarım konusunda en etkin kurumlarının uyum içerisinde çalışarak, ilçemizi ve çiftçilerimizi kalkındırmak ve yaşatmak için tarım ve ile ilgili yapabilecekleri çalışmalar görüşüldü. Türkiye Ürün İhtisas Borsası  TÜRİB’in başlıca amacı ve faaliyet konusu; lisanslı depo işletmecilerince oluşturulan elektronik ürün senetleri ile elektronik ürün senetlerine dayalı vadeli işlem sözleşmelerinin ticaretinin yürütülmesini sağlamak üzere borsacılık faaliyetinde hakkında bilgiler paylaşıldı.

Yönetim Kurulu Başkanımız ve Genel sekreterimiz, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından devreye alınan, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin  (TOBB) desteklediği, Dijital Tarım Pazarı (DİTAP) hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 


Tarih : 8.6.2020 / Yer : KIZILTEPE TB
Hit : 322