MARDİN YÖRESEL ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

MARDİN YÖRESEL ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

Highslide JS

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, TOBB'un desteğiyle bu yıl 10.cusu düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarına her sene olduğu gibi Bulgur, Mercimek ve Makarna Sanayicisi üyelerimiz ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şahin, Genel Sekreter Abdulkadir Şahin, Genel Sekreter Yardımcısı Metin Sert ile katılım sağladı.

                

Dicle Kalkınma Ajansı desteğiyle açılan Borsamız standında Coğrafi İşaret tescili alan Mardin Bulguru, Coğrafi işaret adayı Kızıltepe Kırmızı Mercimeği ve Makarnamızın pişirim yapılmış, yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunulmuş olup katılımcılar tarafından yoğun ilgi görmüştür. TOBB tarafından organize edilen B2B görüşmeler için Bulgur, Makarna ve Mercimeğimizin pazarlanması ve ulusal marketlerde yer alması için Migros, Metro,  Özdilek temsilcileriyle görüşülerek anlaşmalar yapıldı.

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası ve Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği tarafından coğrafi işaret başvurusu yapılmış Mardin Bulguru Coğrafi işaret belgesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Borsamız Meclis Üyesi ve Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun ve Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Akreditasyon Sorumlusu Velit Aydın'a açılış töreninde verildi.

Antalya Expo Center'de düzenlenen Yörex fuarını değerlendiren Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Şahin, "Üyelerimiz ürünlerini dünyaya tanıtma gayretlerini sürdürmektedirler. Fuarında tanıtımı yapılan Kızıltepe Kırmızı Mercimeği, Mardin Bulguru  kaliteleri ziyaretçiler tarafından kabul görmüştür. Hayırlara vesile olması temennisiyle, ürünlerimizin ulusal ve uluslararası fuarlarda tanıtımına devam edilecektir” dedi.

ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde düzenlenen YÖREX Fuarı’nda, TRC3 Bölgesi’ndeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illeri ile birlikte yerini aldı. Dicle Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Dicle Bölgesi olarak katılım sağlanan YÖREX Fuarı’nda Bölge illerimizin stantları ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.


Tarih : 1.11.2019 / Yer : ANTALYA EXPO CENTER
Hit : 626